PROFESJONALNE KURSY WŁOSKIEJ GOŚCINNOŚCI I KULTURY ŻYWIENIA

Ghisanativa

NASI PARTNERZY, PRODUCENCI - 100% WŁOCHY

Odlewnia Finco - Narzędzia do gotowania od 1945 roku.
To, w czym gotujesz jest tak samo ważne jak to, co gotujesz.

Gołe żeliwo
Nieprzywierające, naturalne, bez emalii, lakierów czy powłok chemicznych. Ghisanativa to sam materiał, z którego została wykonana: Żelazo – Węgiel – Krzem (podstawowe pierwiastki życiowe)

Przyszłość, która liczy ponad 2000 lat
W dawnych czasach tlenki żelaza mieszano z glinkami, aby uzyskać naczynia koloru czarnego lub czerwonego w zależności od temperatury pieca. Etruskowie we Włoszech uczynili cennymi swoje naczynia stołowe, naczynia typu bucchero (ze szczególnie czarnej gliny) kontrolując nie tylko temperaturę, ale również atmosferę wewnątrz pieca.

Gotowanie jak za dawnych czasów
Po upływie ponad 2000 lat Odlewnia Finco proponuje te same naturalne metody. Każdy garnek rozgrzewany jest do temperatury ponad 900°C, w której na żelazie pojawia się samorzutnie stała warstwa magnetytu, następnie rozprowadzana jest po niej ręcznie oliwa z oliwek, która ulega polimeryzacji w temperaturze 400°C. Uzyskuje się w ten sposób naturalnie czarną, twardą i zwartą powierzchnię, która zapobiega przywieraniu potraw bez stosowania emalii czy syntetycznych lakierów takich, jak PFOA, PTFE i PFAS.

gerrini
gerrini
gerrini

A&M WŁOCHY

Kontakt

Adres:

Plac Jana Pawła II 10
34-100 Wadowice

Kontakt:

Poniedziałek - Piątek
od 1100 do 1700

Telefon:

608 678 794

Ta strona używa cookie

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zgadzam się
Polityka cookie